Типи американських техпаспортів (Titles)
Головна » Статті про авто із США » Типи американських техпаспортів (Titles)

Типи американських техпаспортів (Titles)

1914

3 хв займе читання

4/5 - (4 голоси)

Сертифікат Clean (Original) title

Чистий (оригінальний) сертифікат. Це означає, що машина не була в викраденні або серйозному ДТП. Таких сертифікатів на аукціонах не багато (5-10%). Машини з таким сертифікатом складно сторгувати дешево, тому що вони можуть ставитися на облік і експлуатуватися на внутрішньому ринку США, через що місцеві гравці дуже високо підіймають ставки, що для нас стає не конкурентоспроможним заходом, але шанси завжди є. Експортувати можна, але тільки через офіційних дилерів, тому що, навіть якщо вам вдалось самостійно виграти аукціон, чистий сертифікат вам можуть не віддати – лише «купчу», з якої ви не зможете експортувати авто.

Clean (Original) title
Clean (Original) title

Техпаспорт Salvage title

Брухт-сертифікат. Найпоширеніший сертифікат на аукціонах США (приблизно 75-85%). Це означає, що автомобіль був у ДТП і вартість ремонту перевищує 50% від вартості цілого авто. У деяких штатах поріг вартості ремонту може бути 75%, що б автомобіль списали як брухт. У цілому, цей автомобіль був у ДТП, страхова компанія оцінила збиток більш як 50% від вартості цілого авто і вирішила, що запчастини та ремонт недоцільний, вона виплачує власнику вартість цілого авто, а автомобіль потрапляє на аукціон. Такий сертифікат видають так само в разі викрадення. Експортувати можна. Найкращий сертифікат для торгів, місцеві гравці беруть участь, але не так активно, тому що, таке авто на внутрішньому ринку США буде коштувати на 30-40% дешевше, ніж з чистим сертифікатом.

Salvage title
Salvage title

Сертифікат Nonrepairable (Destruction) title

«Не підлягає відновленню» («знищений»). З таким сертифікатом в основному йдуть автомобілі з дуже сильними пошкодженнями, «утоплені», списані автомобільними дилерами, але часто трапляються дуже хороші варіанти. Експортувати можна. На торгах велика ймовірність взяти дешево, тому що місцеві гравці практично не беруть участь. Таке авто ніяк не можна зареєструвати на внутрішньому ринку США.

Типи американських техпаспортів Titles 7
Nonrepairable (Destruction) title

Техпаспорт Bill of sale

«Купча». З таким документом експортувати авто не можна, зареєструвати на внутрішньому ринку США також не можна, тільки купувати на розбирання. Однак є один винятковий момент: WA – Bill of sale – «купча» в штаті Вашингтон, тому що там немає Salvage сертифікатів взагалі, тільки Bill of sale. Можна експортувати, але оформлення документів займе приблизно 1 місяць, і вартість послуги близько 200 $.

Типи американських техпаспортів Titles 6
Bill of sale

Сертифікат Junk Receipt

«Купча». Цей документ не дає право експортувати, реєструвати авто на внутрішньому ринку США, купуємо тільки на запчастини. Однак, як завжди, є один момент: можна переробити в Salvage title (2 місяці чекати та обійдеться приблизно в 500 $).

Типи американських техпаспортів Titles 5
Junk Receipt

Техпаспорт Part only

«Купча». Дослівно перекладається «тільки на запчастини». Експорт неможливий, на облік поставити в США не вийде

Типи американських техпаспортів Titles 4
Part only

Сертифікат Reg 262

«Купча». Беремо тільки на розбір. Вивезти і зареєструвати не вийде.

Типи американських техпаспортів Titles 3
Reg 262

Техпаспорт MV-907A

Брухт-паспорт штату Нью-Йорк. Для даного техпаспорта необхідно перевіряти по базах заборгованість перед страховими та лізинговими компаніями. Так само обов’язково переробити його на Salvege, для можливості експорту, на що потрібно близько двох тижнів і додаткові 250 USD.

Корисно? Поділіться статтею в Соц. мережах